X
تبلیغات
رایتل

خاطرات گذشته

روستای گرمارود

فوتبال و کی روش

الف - همه خوشحال از صعود به جام جهانی و شاید از اینهمه چند وقت بعد فقط گل قوچان نژاد یادمان باشد . اما اینکه چگونه و چطور شد را زیاد نتوانیم بخاطر بیاوریم در این یادداشت مروری کوتاه به این مقوله دارم .

 ب- در بحث جامعه شناسی ملتها میگویند مردمان شرقی سعی میکنند با طبیعت زندگی مسالمت آمیز داشته باشند نه طبیعت و پیرامون خود را بالاتر از آن میبینند و نه خود را بالاتر از آن ، غربی ها سعی بر این دارند که بر طبیعت و پبرامون خود مسلط باشند و علت پیشرفت آنان در علم و دستیابی به دانش ناشی از همین موضوع بوده است سعی میکنند کنترل را در اختیار خود داشته باشند تا به احتمالات و ... و برعکس مردمان خاورمیانه طبیعت را مسلط بر خود میبینند بیشتر چیزها را به مسائل ماوراء الطبیعه ربط میدهند  که خارج از اختیار آنان است .

ج - کی روش مردی است از غرب که آمده بود موفق باشد نمی خواست همه چیز را به اما و اگر بسپارد و زود دریافت که باید از تمام پتانسیل کشوری مثل ایران و ایرانی استفاده نماید به همه جا سفر کرد و هر روز نامی تازه را معرفی کرد و این قوچان نژاد بود از یافته های کی روش که مهره وزیر کی روش را در سه بازی آخر بازی کرد،

کی روش همچنین دژاگه را نیز به ایرانیان نشان داد اما وقتی که مصدوم شد زانوی غم بغل نگرفت و با همدردی بقیه اعضای تیم با این بازیکن روحیه تیمی را به نحو احسن بالا برد، بجای اینکه این موضوع سبب افت روحیه تیمی شود.

وقتی که رحمتی بنا به هر دلیلی اعلام کرد نمیخواهد در تیم ملی بازی کند دنبال ناز کشیدن نرفت و بصراحت گفت بازیکن باید افتخار نماید که در تیم ملی بازی کند و دیگر رحمتی جائی در تیم ندارد حتی وقتی که بعضی خواستند پا درمیانی کنند اجازه نداد بنظر شما آیا اگر رحمتی بود تضمینی بود که بهتر از رحمان باشد.

و آخر اینکه با اشتباه مربی کره ای کی روش کاری کرد که نشان دهد از هر ایرانی ایرانی تر است و آن پتانسیل های نهفته ایرانیان که معمولا در زمانهای دشوار آزاد میشود را بخوبی با رفتار روانی خویش آزاد ساخت


من تفاوتهای کی روش با مربیان ایرانی را نه در میزان علم و دانش روز او از فوتبال بلکه از تبارشناسی  او و خواستن برای موفقیت شدن با تمام وجود میدانم .


تاریخ ارسال: چهارشنبه 29 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 08:51 ب.ظ | نویسنده: فرشید اسکندری | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد